Ty a já

17. května 2012 v 16:56 | Saki/Kiko |  jednodilné povídky
Dvě dívky na animaci:Kamarádky

V pěti letech se u mě objevily v pravém oku tiky,když jsem začla chodit do školy tak dizlexie.
Opravdu jsem se litovala,kdo by se chtěl kamarádit s takovou divnou holkou jako jsem já?Nikdo,řekla bych si kdysi.Ale ted' bych si řekla ano protože ten pravý přítel tě bude mít rád takovou jaká jsi ♥!
Chodila jsem tehdy asi do 6.třídy a učitel Novák mě přesadil k té nejkrásnější holce z naší třídy,k Petře.Poprvé se mnou vůbec nemluvila a dělala že mě nevidí.Než jsme společně od pana učitele Nováka jako domácí úkol měly napsat příběh.Petra měla skvělé nápady a poprvé navrhovala detektivku s názvem Holly Harrisová,detektivka všech detektivů.Já jsem ale chtěla napsat horor Živé krabí maso.Nakonec jsme se schodly na příběhu o děvčeti s kterým se nikdo nechce spřátelit ale nakonec si přátele najde.Měly jsme se sejít u mě doma abychom příběh dopsaly.Když jsem to řekla své mamce,šílela radostí a tak si oblékla své sváteční šaty a dokonce zavolala tátovi aby přišel domů.Vařila velký oběd a já si myslela že se rodiče zbláznili,řekla jsem mamce aby se trochu uklidnila a tak si naštěstí sváteční šaty na vánoce svlékla a nechala si tepláky s vytahaným tričkem.Oběd ale i tak uvařila,možná nevěděla že jsme se naobědvaly ve škole.Než Petra stačila zazvonit upozornila jsem jí co všechno mamka chystá,myslela jsem si že se na mě podívá jako na pitomé tele co má divnou rodinu.Ona se na to jen usmála,vymyslela jsem že půjdeme domů sklepem a zavřeme se v pokoji.Plán vyšel,když jsme se dostaly do pokoje obě dvě jsme se tomu od srdce smály.Tu celou chvíli s Petrou jsem zapoměla jaká je na škole 'celebrita' a jako by že je normální holka.
Petra odešla domů když byl čas na večeři.Náš příběh měl už postavy a prolog.
Druhý den ve středu jsme se s Petrou celý den jen bavily a staly se z nás kamarádky,pomáhala mi s úkoly a také mi půjčila nějaké malování kterými bych se mohla namalovat a trochu skrít tiky.Staly se z nás časem dvě královny školy,nebyly jsme namyšlené spíš jsme ostatním pomáhaly.Ale pak jsme se změnily,a já nejvíc.Byla jsem v 9.třídě a bylo mi 14 let a už jsem nebyla panna.Měla jsem červeno-zelenou ofinu a blond'atý melír.Byla jsem namalovaná jako Barbie a nechala jsem si od jednoho spolužáka udělat piercing v jazyku.Ztrapňovala jsem ostatní spolužačky a spolužáky s problémy jako jsem měla já a brzy se se mnou Petra přestala bavit.Bylo mi to jedno ale pak mi to i ostatní začali říkat.Byla jsem už zase tam,kde jsem byla.Můj přítel David mě opustil a našel si 'novou' královnu...
Byla jsem nicka.
Co jsem měla dělat?
Chtěla jsem být hlavně s Petrou.Ale jak se jí omluvit...ona měla novou kamarádku.Už o mě nestála.
Vystudovala jsem základní školu se samími jedničkami a šla na řadu střední.Ponaučila jsem se ze základky a tentokrát jsem se šikanovat nenechala,ale i tak jsem neměla přátele.
Jednou jsem šla domů ze školy,jako vždy sama.Potkala jsem Petru,co tu dělá?
,,Ahoj Lindo." Řekla Petra a tvářila se jako by nic. ,,Ahoj.." Pozdravila jsem tak tiše až to nebylo slyšet,dala jsem se zas do chodu ale Petra mě zastavila. ,,Hele,za týden mám narozeniny a není kdo by přišel.Nepříjdeš?" Usmála se mile Petra. ,,Eh..no,tak jo.." Zamumlala jsem a chtěla jsem se usmát,jenže to nějak nešlo. ,,Dík,příští pátek jo?"
,,Ok,ahoj.." řekla jsem narychlo a utíkala domů štěstím,byla jsem ráda že mám takovou kamarádku jako je Petra.Je vůbec moje kamarádka?Odpustila mi?Doufala jsem,jediné na co jsem myslela byla omluva a dárek.
***
Nakonec na Petru vybafla naše společná fotka v rámečku když nám bylo asi třináct. ,,Páni,Lindo to je tak krásný dárek.Děkuju ti moc,jsi vážně úžasná kamarádka!" Objala mě Petra. ,,Eh,to nic..hele Petro,omlouvám se za tamto na základce.Byla jsem úplně blbá.." Chtěla jsem se omluvit jenže mě Petra přerušila, ,,To nic.Já udělala tolik chyb,a přála jsem si aby mi je někdo odpustil.Jsme přece pořád kamarádky,ne?" Usmála se.

*KONEC KRAVINY :DDDD*

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nicol Nicol | Web | 17. května 2012 v 17:02 | Reagovat

Nádherné to je ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama